Rozhledna na Králičáku

Vyhlídková věž

Osvětlená vyhlídková věž válcovitého tvaru v dřevěném provedení o výšce 35 metrů s celoročním provozem. Nabízí nezapomenutelné výhledy na okolní horizonty a stráně. Stojí na nejvyšším místě vrchu Štvanice, nedaleko od horní stanice lanové dráhy Stříbrnice a lyžařského vleku Pevnůstka z Hynčic pod Sušinou.

Odpočívadlo

Zastřešené odpočinkové místo s lavičkami na posezení a dřevěnými stoly, které leží v těsné blízkosti vyhlídkové věže. Nabízí zázemí pro svačinovou či odpočinkovou přestávku až pro 30 lidí najednou. Je doplněno herními a oddechovými prvky pro různé věkové skupiny. Zároveň může sloužit jako zázemí před nepříznivými vlivy počasí.

Jak se sem dostat

Vyhlídková věž a odpočívadlo se nacházejí na vrcholu kopce Štvanice, který leží v srdci Staroměstska v oblasti pod Králickým Sněžníkem. Oblast je bohatá na historické, kulturní a přírodní zajímavosti. Z hlediska regionálního členění cestovního ruchu se jedná o turistický region Střední Morava a Jeseníky; současně pak o turistickou oblast Jeseníky - západ. Ideálním výchozím bodem pro návštěvu vyhlídkové věže a přilehlého odpočívadla je obec Stříbrnice, na jejímž horním konci je vybudováno rozlehlé parkoviště. Od něj vede na vrch Štvanice lanovka, která je uzpůsobena rovněž pro přepravu kol a handicapovaných turistů. K vyhlídkové věži a odpočívadlu vede zelená turistická trasa, v zimě potom modrá běžkařská trasa.

GPS: 50° 10' 13.53" N, 16° 53' 56.41" E

Otevírací hodiny rozhledny

Vyhlídková věž má celoroční nonstop provoz a vstup je zdarma.

Odpočinkové místo je přístupné nonstop a poskytuje zázemí k načerpání nových sil v průběhu celého roku.

Zimní radovánky

V zimním období nabízí zdejší lyžařský areál deset sjezdovek o celkové délce přes sedm kilometrů lyžařských tras pro všechny věkové a výkonnostní kategorie lyžařů. Areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem. Nechybí bezdotykový odbavovací systém ani jednotná permanentka pro všechny vleky. Běžkaři mohou vyrazit na dva okruhy s minimálním převýšením, které jsou sjízdné i pro nejmenší děti. Zdatnější jedinci mohou vyjet vlekem na hřeben a napojit se na Jesenickou magistrálu o celkové délce 150 km. Areál nabízí množství dalších zimních aktivit. Lyžařská škola, servis a půjčovna lyží jsou samozřejmostí.

Letní atrakce

Léto na Kraličáku se nese ve znamení nejen aktivního využívání volného času, ale také příjemného lenošení uprostřed nádherné přírody. Kopce v okolí jsou protkány desítkami kilometrů turistických stezek a cyklistických cest. Systém značených tras nabízí okruhy různých délek a obtížností, přičemž pokaždé lze vyrazit jiným směrem a za jiným cílem. Pro děti i dospělé jsou připraveny animační programy, interaktivní hřiště i spousta méně tradičních aktivit, jako například pádlování na rybníce, rybaření, jízda na koních, koloběžky, horské tříkolky, summertubing a jiné.

Relax Point Hynčice